Windykacja należności
Adwokat Gdynia
Odzyskiwanie należności
Kancelaria adwokacka świadczy kompleksowe usługi związane z odzyskiwaniem należności. Celem jest możliwie jak najszybsze odzyskanie pieniędzy klienta, przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa cywilnego oraz procesów sądowych pozwala na podejmowanie skutecznych działań prawnych, na najwyższym możliwym poziomie.
Skorzystaj z pomocy profesjonalisty i odzyskaj należne Ci pieniądze!
Kancelaria działa przede wszystkim w obszarze następujących miast: Gdynia, Gdańsk, Sopot, Wejherowo, Rumia, Reda, Pruszcz Gdański. Jesteś spoza Trójmiasta? Nie stanowi to przeszkody – współpracę możemy nawiązać również online.
Adwokat od odzyskiwania długów
Potrzebujesz pomocy doświadczonego adwokata?
Postępowanie przedsądowe
Działania prawne zmierzające do uzyskania dobrowolnej spłaty należności. W zakres powyższego wchodzą w szczególności wezwania do zapłaty, prowadzenie rozmów ugodowych, mediacje i negocjacje.
Reprezentacja w sporach sądowych
Reprezentacja przed sądami powszechnymi, zarówno na etapie pierwszej, jak i drugiej instancji. Obejmuje zastępstwo procesowe, przygotowywanie pism procesowych, pozwów, apelacji, zażaleń oraz skarg.
Postępowanie egzekucyjne
Obsługa postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników. Obejmuje sporządzenie wniosku o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego, a także skargi na czynności komornika i inne środki prawne na etapie egzekucji.
Kancelaria adwokacka Gdynia
Jak odzyskać pieniądze? Etapy windykacji należności
1. Analiza sytuacji prawnej
Pierwszym krokiem w kierunku odzyskania długów jest analiza prawna danej sprawy. Właściwa ocena sprawy i przygotowanie odpowiedniej strategii działania pozwoli w dalszej kolejności na podjęcie działań ukierunkowanych na windykację należności.
2. Windykacja polubowna
Przed wystąpieniem z powództwem o zapłatę do sądu powinno podjąć się działania mające na celu pozasądowe rozwiązanie sporu. Na tym etapie przygotowuje się wezwania do zapłaty lub inne pisma przedsądowe, a także prowadzi rozmowy ugodowe z dłużnikiem. W zakres polubownej windykacji wchodzą również mediacje i negocjacje.
3. Postępowanie sądowe
W przypadku braku odzyskania pieniędzy w sposób polubowny, sprawa powinna zostać skierowana do właściwego sądu. W zakres postępowania sądowego wchodzi sporządzenie pozwu o zapłatę oraz innych pism procesowych, zastępstwo procesowe podczas rozpraw oraz wszelkie działania mające na celu uzyskanie wyroku zasądzającego należność.
4. Egzekucja komornicza
Jeżeli dłużnik nie spełnia dobrowolnie świadczenia zasądzonego w wyroku, nakazie zapłaty lub innym tytule egzekucyjnym, sprawę należy skierować do egzekucji komorniczej.
Kancelaria windykacyjna Gdynia
Odzyskiwanie należności
Niezapłacone faktury
Windykacja należności wynikających z faktur lub innych dokumentów. Obejmuje również dochodzenie rekompensaty za koszty odzyskiwania należności oraz odsetki za opóźnienie (również w transakcjach handlowych).
W przypadku transakcji handlowych rekompensata za koszty odzyskiwania należności wynosi odpowiednio:
1) 40 euro – gdy wartość świadczenia pieniężnego nie przekracza 5000 złotych;
2) 70 euro – gdy wartość świadczenia pieniężnego jest wyższa niż 5000 złotych, ale niższa niż 50 000 złotych;
3) 100 euro – gdy wartość świadczenia pieniężnego jest równa lub wyższa od 50 000 złotych.
Odszkodowania i zadośćuczynienia
Dochodzenie zapłaty należnego odszkodowania lub zadośćuczynienia.
Dotyczy w szczególności uzyskania odszkodowania z tytułu:
– wypadku komunikacyjnego,
– szkody w mieniu,
– błędów medycznych,
– szkody wyrządzonej przez zwierzęta,
– wyrzucenia, wylania, spadnięcia przedmiotu,
– zawalenia się budowli lub oderwania jej części,
– szkód wyrządzonych przez ruch przedsiębiorstwa lub zakładu,
– szkód związanych z niewykonaniem umowy,
– szkody wyrządzonej przez działalność organów osoby prawnej.
Ponadto kancelaria pomoże w uzyskania zadośćuczynienia:
– z tytułu naruszenia dóbr osobistych
– zadośćuczynienie za doznaną,
– z tytułu śmierci najbliższego członka rodziny,
– za uszkodzenie ciała,
– za wywołanie rozstroju zdrowia.
Długi wynikające z najmu lokalu
Windykacja należności związanych z najmem lokalu mieszkalnego lub użytkowego. Dotyczy w szczególności
zaległości czynszowych, odszkodowania związanego z uszkodzeniem lokalu oraz kar umownych.
Nieuregulowane zobowiązania umowne
Dochodzenie zapłaty należności związanych z wykonywaniem zobowiązań umownych. Dotyczy również zapłaty odsetek związanych z opóźnieniem w spełnieniu świadczenia pieniężnego.
Zaległe pożyczki
Przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości.
Windykacja może dotyczyć zarówno wydania przedmiotu pożyczki, jak również spłaty zaległych rat.
Zaległe wynagrodzenia
Egzekwowanie wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń związanych ze stosunkiem pracy, w szczególności odpraw i odszkodowań.
Dotyczy również dochodzenia zapłaty wynagrodzenia z umowy zlecenia lub umowy o dzieło.
Zaległości alimentacyjne
Windykacja świadczeń alimentacyjnych na rzecz dzieci lub byłego małżonka, które nie są regulowane w ustalonym terminie.
Zaległości wobec wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych
Odzyskiwanie należności czynszowych oraz pozostałych kosztów zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej.
Kary umowne
Dochodzenie zapłaty kar umownych, z tytułu naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania niepieniężnego. W razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania kara umowna należy się wierzycielowi w zastrzeżonej na ten wypadek wysokości bez względu na wysokość poniesionej szkody.
Dowiedz się więcej
Najczęściej zadawane pytania
Koszty usług adwokackich są zależne od charakteru sprawy, jej skomplikowania oraz zakresu działań. Zawsze przedstawiam orientacyjny kosztorys po wstępnej analizie sprawy, aby klient miał jasność co do potencjalnych wydatków. Kosztorys obejmuje zarówno wysokość honorarium, jak również szacowaną wysokość kosztów sądowych lub innych opłat.
Tak, wszystkie informacje, które zostają przekazane adwokatowi, objęte są tajemnicą adwokacką. Zachowanie poufności jest jednym z fundamentalnych obowiązków adwokata.
Tak, istnieje możliwość konsultacji online poprzez wideokonferencję.
Koszt porady prawnej wynosi 300,00 złotych brutto. Konsultacja może wymagać jednak głębszej analizy sprawy – wówczas honorarium jest ustalane indywidualnie.
Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 i w tych godzinach jestem dostępny pod telefonem. Nawet jeżeli w danym momencie nie odpowiadam (np. z uwagi na czynności w sądzie, spotkanie), zawsze oddzwaniam.
Możliwa jest płatność w gotówce, kartą oraz przelewem na rachunek bankowy.
Możesz liczyć na moją pomoc.